České památky a destinace

Česká republika je země s bohatou historií, ležící v samém srdci Evropy, kde se setkávají kultury západu a východu. Mnoho českých památek a měst bylo ušetřeno leteckých náletů během druhé světové války, a tak se Česká republika může pochlubit až neuvěřitelnou koncentrací památek zachovalých v původním stavu až do současnosti. 12 českých památek je zapsáno na seznamu UNESCO. Můžete strávit celé dny jen prozkoumáváním starých romantických uliček historické Prahy, ale doporučujeme navštívit také české památky mimo Prahu. Mezi typické české památky a destinace se řadí zříceniny hradů, honosné zámky, středověká města a malebný venkov. Nesmíme také zapomenout na slavné české pivo! Česká republika je také ve světě známá produkcí skla, průmyslem a automobily Škoda. Jestliže si to budete přát, Continetal Travel Vás vezme na místa, kde Vám předvedou, jak se tyto české produkty vyrábějí. Protože Česká republika vždy byla významným kulturním centrem, doporučujeme také navštívit galerie, muzea a hudební festivaly jako je třeba Pražské jaro. Jestliže se zajímáte o klasickou hudbu, rádi Vám ukážeme rodiště slavných českých skladatelů jako byli Antonín Dvořák, Bedřich Smetana nebo Leoš Janáček.

Více o českých památkách se můžete dočíst v popisech našich VIP výletů:                        

Prohlídky Prahy:

Rozloha: 496 km2
Populace: přes 1 200 000
Stránky města Prahy:
http://www.praha.eu/

České památky UNESCO:

Užitečné informace o České republice

Jestliže Vaši klienti plánují cestu do střední Evropy, Česká republika je skvělou volbou pro své historické a kulturní bohatství a množství památek, svou výhodnou polohu v srdci Evropy, dobrou infrastrukturu, širokou nabídku ubytování, stravování a nakupování. Česká republika je snadno dostupná z okolních zemí jako je Rakousko, Německo, Maďarsko, Polsko nebo Slovensko. Následují informace o tom, jak se dostat do České republiky.

 

Co by měli Vaši klienti vědět o České republice

Rozloha: 78 866 km2
Obyvatelstvo: 10 220 911 obyvatel
Hlavní město: Praha
Jazyk: Čeština
Měna: Česká koruna (Kč nebo CZK) ; Aktuální kurz
Časové pásmo: GMT + 1
Další informace: Člen Evropské unie a Schnengenského prostoru

Český jazyk

Oficiálnním jazykem je čeština, což je slovanský jazyk. Mladí lidé se učí anglicky nebo německy, zaměstnanci hotelů a restaurací mají většinou alespoň základní znalost angličtiny.

Česká měna

Česká republika je členem EU, ale oficiální měna je česká koruna - ne Euro. Zkratkou pro českou korunu je nebo CZK. Aktuální kurz naleznete na stránkách České národní banky. Většina restaurací a obchodů v turistických oblastech neoficiálně příjímá platby v Eurech (v mírně nevýhodném kurzu pro zákazníka), ale není to jejich povinnost a nemusí mít drobné na vrácení. Restaurace a obchody mimo turistické oblasti a obchody vlastněné státem NEPŘIJÍMAJÍ platby v Eurech. Peníze si můžete vyměnit na letišti nebo v některé z četných směnáren v centru Prahy nebo v hotelu. Vždy si předem zjistěte směnný kurz a ověřte si, zda-li si směnárna účtuje provizi - směnárny většinou odmítají řešit pozdější reklamace.

Platební karty a bankomaty v České republice

Kreditními a debetními kartami jako je Visa, Visa Electron, MasterCard nebo Maestro, lze běžně platit ve větších restauracích, obchodech a hotelích po celé České republice. Bankomaty jsou běžné ve městech a vydávají hotovost v Kč. Karty nemusí přijímat malé obchody nebo obchody na venkově. Ověřte si před cestou u své banky, že Vaše karta funguje v České republice.                            


Doprava do České republiky

Do České republiky můžete přiletět letadlem nebo přijet vlakem, autem nebo autobusem. Česká republika je členem Evropské unie a Schengenského prostoru, což znamená, že nepotřebujete žádné další vízum, jestliže už máte vízum do zemí Schengenského prostoru nebo z Schengenského prostoru pocházíte. Nicméně vždy byste u sebe měli mít platný cestovní doklad. Ve vyjímečných případech může být zavedena hraniční kontrola. Prosím ověřte si nejnovější situaci na Vašem velvyslanectví nebo ministerstvu zahraničních věcí.

Do Česka letadlem

Jestliže poletíte do České republiky letadlem, tak pravděpodobně přistanete na mezinárodním letišti Ruzyně. Další letiště jsou v Karlových Varech, Brně a Ostavě. Z pražského letiště si můžete vzít do hotelu taxi, jet autobusem nebo si můžete u nás objednat spolehlivý letištní transfer s anglicky hovořícím řidičem, který na Vás bude čekat v příletové hale. Cesta z letiště do centra Prahy trvá 30 minut v závislosti na hustotě dopravy.

Česká republika autobusem nebo autem

Česká republika má velice výhodnou polohu ve středu Evropy, a tak se můžete autem, vlakem nebo autobusem snadno dopravit do okolních zemí jako je Rakousko, Maďarsko, Polsko nebo Slovensko. Například z Prahy do Vídně to autem trvá 4,5 hodiny, z Prahy do Drážďan se dostanete za 2 hodiny. Pro další příklady se podívejte do sekce přeprava osob. Objednejte si transfer od Continental Travel. Náš anglicky mluvící řidič Vás vyzvedne ve kterémkoliv městě v Evropě a bezpečně a pohodlně Vás odveze do Prahy nebo jakékoliv místo v České republice.

Cesta vlakem

Železniční síť v České republice je jedna z nejhustších na světě. Svůj spoj si můžete vyhledat v jízdním řádu on-line. Většina mezinárodních vlaků přijíždí buďto na Hlavní nádraží nebo na nádraží Praha-Holešovice. U Continental Travel si můžete objednat transfer z nádraží do hotelu. Náš anglicky mluvící řidič Vás vyzvedne u vlaku na nástupišti a bezpečně a pohodlně dopraví na místo určení.

Vozový park