Privátní výlet do Kutné Hory z Prahy

Privátní výlet do Kutné Hory z Prahy

Celá historie Kutné Hory (která byla v roce 1995 zapsána na seznam UNESCO) je spjata se stříbrnými doly, které z města udělalyjedno z nejbohatších a nejdůležitějších ve středověkých Čechách. Značná část bohatství šla do Prahy, ale část byla použita na mnoho impozantních staveb v Kutné Hoře samotné, jako je kostel sv.Jakuba nebo katedrála sv.Barbory, která je jednou z největších ve střední Evropě. Vlašský dvůr je další významnou památkou v Kutné Hoře. Neogotická rekonstrukce, která proběhla před 100 lety, je ukázkou kvality tehdejších restaurátorů. Kostnice, ve které si můžete prohlédnout strašidelné dekorace vytvořené z desítek a stovek lidských kostí, také jistě stojí za pozornost.

Během tohoto výletu vám ukážeme katedrálu sv.Barbory, Vlašský dvůr, kostel sv.Jakuba a kostnici.

 

Více o prohlídce Kutné Hory

Kutná Hora je známá jako místo, kde se ve středověku těžilo vysoce kvalitní stříbro. V té době byla Kutná Hora druhé nejbohatší české město hned po Praze. V Kutné Hoře nesmíte vynechat katedrálu sv.Barbory a také kostnici. Cesta autem z Prahy trvá přibližně 1,5 hodiny

 

Kutná Hora - fotky:

Objednejte si výlet:

:


  • Vlašský dvůr Zavřeno Po Út St Čt So Ne (N/A - N/A) 1 x EUR
  • sv.Barbora Zavřeno Po Út St Čt So Ne (20 pro 2023 - 20 pro 2024) 1 x 10 EUR
  • Kostnice Zavřeno Po Út St Čt So Ne (24 pro 2023 - 23 pro 2024) 1 x 10 EUR
N/A EUR
Kutná Hora

Kutná Hora

Prastaré kostely, katedrála a unikátní kostince tohoto středověkého města zapsaného ve světovém dědictví UNESCO vám naprosto učarují!

O výletu ...
Objednat ...
EUR