Privátní výlet na Karlštejn z Prahy

Privátní výlet na Karlštejn z Prahy

Gotický hrad Karlštejn byl založen v roce 1348 a zaujímá výjimečnou pozici mezi českými hrady. Postavil jej český král a římský císař Karel IV. jako uložiště pro královské bohatství, zejména Karlovu sbírku svatých relikvií a korunovačních klenotů Svaté říše římské. Hrad Karlštejn nebyl nikdy dobyt a zachoval se do dnešních dnů ve výborném stavu. Jak interiér, tak exteriér hradu jsou velice zajímavé a umělecky bohaté a hrad Karlštejn je považován za jeden z nejkrásnějších v České republice. Jeho umístění z něj dělá perfektní volbu pro půldenní výlet z Prahy. Cesta z Prahy na Karlštejn autem trvá asi 45 minut.

Výlet z Prahy na Karlštejn zahrnuje návštěvu hradu (vstupné není zahrnuto do ceny výletu). Výlet na Karlštejn se dá prodloužit o návštěvu zámku Konopiště.

Více o prohlídce Karlštejna

Karlštejn je jeden z nejslavnějších hradů v České republice. Dlouho sloužil jako místo pro uložení korunovačních klenotů. Autem z Prahy to na Karlštejn trvá asi 45 minut.

Z parkovište je možno jít na hrad pěšky do kopce (cca 20 minut) nebo si najmout koňský povoz, který vás odveze až blízko k hradu.


Karlštejn - fotky:

Objednejte si výlet:

:


  • Hrad Karlštejn Zavřeno Po Út St Čt So Ne (02 led 2023 - 02 led 2025) 1 x 16 EUR
N/A EUR
Karlštejn

Karlštejn

Hrad Karlštejn byl založen Karlem IV. a byly v nem uloženy relikvie a korunovační klenoty Svaté říše římské. Hrad nebyl nikdy dobyt.

O výletu ...
Objednat ...
EUR