Privátní výlet na Konopiště a Karlštejn

Privátní výlet na Konopiště a Karlštejn

Karlštejn je veliký gotický hrad založený v roce 1348 českým králem a císařem říše římské, Karlem IV. Hrad sloužil jako místo pro uložení korunovačních klenotů, svatých relikvií a dalších královských pokladů. Díky svému impozantnímu vzhledu a skvělému umístění blízko Prahy, se z Karlštejna stal jeden z nejvíce navštěvovaných hradů v České republice. Za stavitele je považován Matyáš z Arrasu. Ten však v roce 1352 zemřel a místo něj pak na stavbu a výzdobu hradu potom dohlížel sám Karle IV. Méně známým faktem je, že na dokončení stavby najal Karel IV. dělnickou sílu z Palestiny. Stavba byla dokončena po skoro 20 letech v roce 1365. Zámek Konopiště - tento původně gotický hrad postavený ve francouzském stylu byl přestavěn podle zásad renesančního slohu a a později znovu přestavěn na barokní zámek. Koncem 19. století zámek do současné podoby zrenovoval arcivévoda Franz Ferdinand d´Este, následník Habsburského trůnu, který byl zavražděn v Sarajevu v roce 1914. Zámek je známý pro svou fascinující sbírku zbraní a loveckých trofejí a anglický zámecký park.

Výlet zahrnuje návštěvu hradu Karlštejn a zámku Konopiště. Cena vstupného není zahrnuta v ceně výletu.

Nakonfigurujte si Vaši prohlídku Konopiště a Karlštejna:

 Vyber

  - :

Dospělí:

Děti:

456 EUR

496 EUR

  • 0 EUR
  • N/A EUR
  • 320 EUR
Zobrazit více jazyků Skrýt další jazyky

  • Po Út St Čt So Ne (02 led 2023 - 02 led 2025) 1 x 16 EUR
  • Po Út St Čt So Ne (01 lis 2023 - 01 lis 2024) 1 x 16 EUR

Platbu můžete provést v hotovosti nebo kartou (VISA, Master, AmEx) přímo u řidiče

N/A EUR

Více o prohlídce Karlštejna

Karlštejn je jedním z nejslavnějších českých hradů. Byly v něm uloženy korunovační klenoty Svaté říše římské. Autem z Prahy to na Karlštejn trvá asi 45 minut.

Z parkovište je možno jít na hrad pěšky do kopce (cca 20 minut) nebo si najmout koňský povoz, který vás odveze až blízko k hradu.

 

Fotky hradu  Karlštejn:

Více o prohlídce Konopiště

Konopiště je jeden z nejslavnějších hradů v České republice. Z Prahy na Konopiště to autem trvá necelou hodinu, z parkoviště se potom jde na hrad pěšky do kopce (cca 15 minut) nebo je možno objednat vláček.

Fotky Konopiště: